Kim jesteśmy

czyli w kilku słowach o nas i naszej szkole

Image

METODA BEZPOŚREDNIA
Direct Language Lab

Na początek kilka słów o metodzie bezpośredniej:

Metoda bezpośrednia, nazywana również konwersacyjną to metoda, w której kładzie się szczególny nacisk na praktyczną znajomość języka stosowanego w różnych aspektach życia codziennego i zawodowego.

Direct Language Lab to jedna z najnowszych form metody bezpośredniej. Stanowi połączenie drukowanych podręczników i nowoczesnych technologii. Zajęcia prowadzone są w formie konwersacji kontrolowanej przez nauczyciela, czyli ok 90% mówienia, słuchania i tworzenia własnych konstrukcji bez powielania odpowiedzi z podręcznika. Głównym elementem lekcji jest zadawanie pytań przez nauczyciela i udzielanie przez uczniów pełnych odpowiedzi. Dzięki temu uczniowie szybko opanowują umiejętność mówienia.

Główne cechy metody to :
  • nowoczesne i praktyczne słownictwo
  • każdy nowy wyraz poparty serią przykładów
  • większa swoboda wypowiedzi z naciskiem na ich poprawność
  • szersze omówienie kluczowych problemów gramatycznych poparte ćwiczeniami

Kurs składa się z dziewięciu podręczników wraz z płytami CD. Na płytach są przykładowe odpowiedzi. Słownictwo i gramatyka wraz z całym programem nauczania podzielone są na etapy. Materiał pogrupowany jest w sposób tematyczny, przez co kolejne poziomy stają się coraz ciekawsze. Direct Language Lab łączy w sobie ponadczasowe cechy metody bezpośredniej ze współczesnymi trendami w świecie. Całość bazuje na materiale językowym, dostosowanym do potrzeb, zainteresowań i oczekiwań współczesnego studenta.

W skład kursu wchodzi także dostęp do innowacyjnych aplikacji mobilnych, dzięki którym nauka stanie się dużo łatwiejsza i przyjemniejsza.

Zostań z nami

Obserwuj nas również